Neistota v trhových štatistikách (Uncertainty in Stock Statistics)

Technical AnalysisV tomto článku si prečítate o nepresnosti, neadekvátnosti strategií fundamentálnej i technickej analýzy. Existuje množstvo strategií, o mnohých boli napísané objemné knihy, no z nich len veľmi málo ak vôbec nejaké fungujú v reálnom živote. Čítať si o nejakej stratégii chvály na desiatkach strán a vyskúšať túto stratégiu v reále je rozdiel. Mnohé obchodné systémy fungujú len za určitých trhových podmienok, alebo prestanú fungovať akonáhle sa o nich ľudia dozvedia a začnú ich používať.

Lepšou alternatívou je investovanie do pasívnych, indexových fondov s minimálnymi poplatkami za správu, ktoré sa nesnažia využívať technickú ani fundamentálnu analýzu, ani neinvestujú na základe odporúčaní tzv. finančných guru. Síce s s takouto investíciou nezarobíte miliardy, no môžete si byť aspoň istý, že zarobíte viac ako špekulanti, alebo aktívni investori.

English sumamry: There are a massive number of statistics which are tracked for most publicly traded companies.  From price, to revenue, to dividends, to volume.  There are a number of ratios and other derived values which investors have also come to base investing decisions on:  from price-to-earnings, to dividend yield, to moving averages. However, these strategies are based on past numbers, past values that may have worked well on paper but are useless in real trading. Reading hundreds of pages celebrating one trading system or the another is one thing. Trading in real circumstances is quite another.

A better strategy is to put your money into passive, idnex funds with minimum management fees that do not use technical or fundamental analysis. Nor do they trade according to advises of the so called financial gurus. Thay will not earn you fortunes. But on the other hand, with them you can be sure that you will be better off than your actively investing friends.


pošli na vybrali.sme.sk

Tags: , , , , , ,

Ak Vás článok zaujal, rád si prečítam Váš názor.

*


PageRank ikona zdarma