Knihy

  • Unconventional SuccessUnconventional SuccessKniha manazera investicneho fondu univerzity Yale. Rozobera plusy a minusy mnohych druhov aktiv, vyslovuje sa za pasivne investovanie a poukazuje na mnohe nekale praktiky vo fondovom biznise. (E-book verzia: Unconventional Success: A Fundamental Approach to Personal Investment)
  • The Little Book of Common Sense InvestingKniha zakladatela spolocnosti Vanguard, ktora vytvorila prvy indexovy fond pre verejnost. (E-book verzia: The Little Book of Common Sense Investing: The Only Way to Guarantee Your Fair Share of Stock Market Returns)
  • Investment PhilosophiesKniha profesora z NYU Stern School of Business analyzuje najznamejsie investicne strategie (technicku analyzu, value investovanie atd.) a skuma ich skutocnu vykonnost. Damodaran sa priklana k pasivnemu investovaniu.
  • Investment FalbesVyborna kniha, v ktorej profesor Damodaran detailne skuma vykonnost popularnych investicnych strategii (investovanie do akcii s vysokym dividendovym vynosom, s nizkym P/E atd.). (E-book verzia: Investment Fables: Exposing the Myths of “Can’t Miss” Investment Strategies)
  • Your Money and Your BrainKniha novinara venujuceho sa neuroekonomii, relativne novej discipline, ktora skuma rozhodnutia investorov z hladiska procesov prebiehajucich v mozgu. Vo svojej knihe Zweig ukazuje mnohe nedokonalosti v uvazovani, ktorymi investori trpia.
  • Random Walk Down Wall StreetKniha profesora Malkiela, ktory prednasa na Princetonskej univerzite vychadza v stale novych a novych vydaniach od roku 1973. Ide o vybornu knihu, ktora sa poklada za Bibliu pasivneho investovania. Profesor Malkiel v nej uvadza mnozstvo argumentov pre pasivne investovanie a pre tvrdenie, ze ceny akcii sa pohybuju uplne nahodne. Vhodna pre zaciatocnikov.
  • Index FundsMark Hebner vo svojej knihe ponuka argumenty v prospech pasivneho investovania, cituje mnohych poprepdnych ekonomov a uvadza mnozstvo vyskumnych prac na podporu svojho nazoru. Kniha je plna prehladnych a uzitocnych grafov.
  • Kenneth Rogoff a Carmen Reinhart skúmali hospodárske krízy v 66 krajinách počas posledných 800 rokov. Zistili, že krízam vždy predchádzajú bubliny a nadmerné využívanie pákového efektu. Po finančných krízach nasledujú dlhové spojené so štátnymi krachmi. Ďalším dôležitým zistením je fakt, že krízu je v podstate nemožné presne predpovedať.
  • Učebnica Gregoryho Mankiwa, profesora ekonómie na Harvard University. Vstupná brána pre záujemcov o ekonómiu a finančné trhy. Profesor Mankiw je okrem iného aj aktívny bloger.
  • Zaujímavé čítanie pre tých, ktorí by chceli pochopiť ako fungujú centrálne banky, menová politika, či inflácia.
  • Autor pracoval roky v JP Morgan, kde mal na starosti oblasť hedgeových fondov. Vo svojej knihe ukazuje, že ich výnosy su horšie ako výnosy bežných dlhopisov. Ich manažéri však zdierajú investorov vysokými poplatkami. Viac tu.

Disclaimer: Ak si kúpite niektorú z vyššie uvedených kníh (a prípadne ďalšie veci v tej istej session) cez môj blog, dostanem od spoločnosti Amazon malé percento z objednávky ako odmenu za sprostredkovanie.

PageRank ikona zdarma