Kontakt

martin_kollar_pasivne_investovanieNiečo o mne…

Volám sa Martin Kollár, narodil som sa v roku 1982, žijem v Šali. Študoval som na Vienna University of Economics and Business Administration. Moje štúdium bolo zamerané na makroekonómiu a investovanie. Tak som sa postupom času dostal aj k pasívnemu investovaniu. Logika argumentov a množstvo dôkazov ma uchvátili, a preto som aj svoju záverečnú prácu na univerzite venoval práve pasívnemu investovaniu a výkonnosti slovenských podielových fondov.

Kontakt:

mailto: martin.kollar (@) indexfunds (.) sk

Prečo ďalší web o investovaní?

Čo je mojim cieľom? Presvedčiť ľudí, že tzv. finančný experti/poradcovia nemajú žiadny svätý grál investovania, žiadny zázračný systém, ktorý by rok čo rok dosahoval mnohonásobné zhodnotenie úspor. Nič také neexistuje. Existuje len riziko, takmer dokonale efektívne finančné trhy a istota, že ak investujete pasívne, držíte náklady a počet obchodov na nevyhnutnom minime, nešpekulujete so svojimi investíciami a púštate rady finančných expertov jedným uchom dnu a druhým von, dosiahnete dlhodobo vyššie zhodnotenie ako 90% investorov (vzhľadom na podstúpené riziko). Ak to nerobíte, s pravdepodobnosťou blížiacou sa k istote dosiahnete ešte horšie výsledky ako aktívne spravované podielové fondy. Neveríte? Pozrite si napríklad túto štúdiu.

Ak by ste mali nejaké otázky, pripomienky, či nápady, pokojne napíšte. Poteším sa každej reakcii. Tiež keď potrebujete pomôcť pri investovaní, som k dispozícii.

Ak by ste chceli prispievať svojimi článkami a spolutvoriť tak tento blog, budem len za.

PageRank ikona zdarma