Interview s Burtonom Malkielom (Interview with Burton Malkiel)

Burton MalkielPortál Indexuniverse.com zverejnil rozhovor s profesorom ekonómie na Princton University Burtonom Malkielom, ktorý je známy svojim presvedčením v prospech pasívneho investovania a indexových fondov. Ešte pred vznikom prvého indexového fondu vydal svoju slávnu knihu Random Walk Down Wall Steet. V rozhovore upozorňuje na veľké problémy rozvinutých krajín – vysokú zadlženosť, demografickú krízu, no na druhej strane vidí pozitívny vývoj v Číne. Burton Malkiel je sále aj takmer po 40ch rokoch zástancom pasívneho investovania.

V interview spomenul, že pracuje na 10. vydaní svojej knihy a rok čo rok pozoruje, že 60% až 66% aktívne spravovaných fondov neporazí trh. Ba čo viac,  fondy, ktoré ho porazia, nie sú nutne tie, ktoré ho porazia nabudúce. Samozrejme, že vždy bude zopár investorov ako Warren Buffet, no dopredu nik nevie, ktorý to je a ako dlho mu to vydrží.

English summary: Indexuniverse.com interviewed the famous Princeton economics professor Burton Malkiel. He is a firm believer in the efficient markets and index investing. In the interview, he points out the systemic risks in developed nations – indebtedness and worsening demography. On the other hand, he is passionate about China when it comes to investing.

Moreover, he still encourages people to invest into passively managed index funds. Year after year he gets the same results: 60%-65% of the actively managed mutual funds do not beat the market. Surely, there will be investors like Warren Buffet. However, they are few and far between and you do not know in advance who is going to be the next Buffet and for how long he will be successful.


pošli na vybrali.sme.sk

Tags: , , , , , ,

Ak Vás článok zaujal, rád si prečítam Váš názor.

*


PageRank ikona zdarma