Dejiny umenia prepísané peniazmi

Picasso: Weeping Woman 1937Oplatí sa investovať do umenia? Kniha britského ekonóma a zberateľa umeleckých diel Davida Thompsona Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů ukazuje na mnohých prípadoch aukcií, že to nie je také jednoznačné a jednoduché. Podľa správ, ktoré z médií často počúvame, by sa zdalo, že na investovaní do umenia sa dá len zbohatnúť. Thompson ale upozorňuje, že vyše 85% diel sú bezcenné, a aj keď narazíte na zvyšných 15% stále si nemôžete byť istí, že si toto dielo udrží hodnotu aj nasledujúce roky. Do toho treba zarátať dane, poplatky, poistky a zistíte, že investícia do akcií malých spoločností by vám zarobila porovnateľne ako najžiadanejšie umelecké diela. Dobre teda zvážte investíciu do umenia, či už je to váš vlastný nápad, alebo vám to doporučil váš privátny bankár.

Via SME.sk.


pošli na vybrali.sme.sk

Tags: , , ,

This article has 3 comments so far!

 1. igi222 says —

  zdravim,
  podla co sa stanovuje hodnota umeleckeho diela? podla autora? podla nametu, co dielko zobrazuje? podla doby? alebo je to cele zalozene na “vkuse a nalade” spolocnosti?
  investicia do umenia je asi velka loteria, najma pre neznalca umenia. a co take diamanty? tiez urcita forma umenia, tie si nedrzia svoju cenu? ako je to s nimi?

 2. Nail Technician Schools says —

  Nail Technician Schools…

  - investujte s nositeľmi Nobelovej ceny za ekonómiu…

 3. Get More Information says —

  Get More Information…

  - investujte s nositeľmi Nobelovej ceny za ekonómiu…

Ak Vás článok zaujal, rád si prečítam Váš názor.

*


PageRank ikona zdarma