Hedge Fund Attrition, Survivorship Bias, and Performance

Hedge Fund Attrition, Survivorship Bias, and PerformancePri analýze výnosov podielových fondov za isté obdobie je dobré poznať nielen výkonnosť fondov, ktoré existujú v momente analýzy, ale aj fondov, ktoré už neexistujú a zanikli v sledovanom období. Keďže zaniknuté fondy sú v drvivej väčšine prípadov tie s podpriemernými výsledkami, ich nezaradenie do analýzy by nadhodnotilo výsledky a podhodnotilo prípadné straty investorov.Tento fakt sa označuje ako survivorship bias.

Xiaoqing Xu, Anthony Loviscek zo  Seton Hall University a Jiong Liu zo spoločnosti TIAA-CREF zverejnili tento mesiac štúdiu, v ktorej analyzovali survivorship bias medzi hedgeovými fondami počas súčasnej finančnej krízy. Zistili, že rozdiel medzi výnosmi existujúcich fodnov a fondov, ktoré zanikli počas krízy je až 6%. Nezaradenie zaniknutých fondov do analýzy by očividne spôsobilo nadhodnotenie výnosov hedgeových fondov.  Autori štúdie okrem iného prišli k záveru, že manažéri týchto fondov počas krízy nedosiahli nadpriemerné výnosy oproti pasívnej investícii. Toto zistenie je v rozpore s tým, čo hedgeové fondy sľubujú – nadpriemerné a pokiaľ možno pozitívne výsledky aj pri padajúcich trhoch.

Via AllAboutAplha.com.


pošli na vybrali.sme.sk

Tags: ,

This article has 2 comments so far!

 1. Vimeo.Com says —

  Vimeo.Com…

  - investujte s nositeľmi Nobelovej ceny za ekonómiu…

 2. fence Company springfield says —

  Undeniably believe thaqt which you said. Youur favorite reason appeared to be on the net the simplest thing too be aware
  of. I say to you, I definitely geet irked while people hink about worries that they just do not know about.
  Youu managed to hit the nail upon the top as welkl as defined out the whole thing without having side effect
  , people could take a signal. Wiill probably bbe back to get
  more. Thanks

  My blog fence Company springfield

Ak Vás článok zaujal, rád si prečítam Váš názor.

*


PageRank ikona zdarma